Hlavně to zkusit!
Máte otázky na to jak, kde s čím začít? Tohle fórum je přesně pro Vás. Ptejte se na vše co nevíte, neznáte, neumíte.

SabelaZ

Hlavně to zkusit!

od SabelaZ » 15 říj 2014 20:52

Celkem mě nebaví poslouchat borce, kteří (když jim povykládáte o svém super nápadu) řeknou, že to už existuje a k čemu to bude? Jakmile mi tohle někdo řekne přestávám se s ním celkem rychle bavit. Proč? Protože se nechci nechat nasrat. Mě zajímá názor lidí, kteří vidí smysl v tom zkusit něco víc a ne poslouchat rady od nějakého chytráka, který maká od do a nikdy nic nespustil a jen trolí na fórech.

Proto když mám nějaký nápad napíšu si ho na papír a začnu přemýšlet nad obsahem, názvem, smyslem, aby i mě bylo jasné co ten můj mozek zplodil za zvěrstvo :roll: . Potom projdu vyhledávače a mrknu na konkurenci (jasně, že už to existuje), ale nenechám se odradit výsledkem hledání. Proč by mě mělo zajímat, že nějaký Lord z UK už ten web rozjel? Si to přece udělám po svém :).

Jakmile mám nějaký "plán" začnu makat na názvu. Nevím jak vy, ale když mě napadne nějaké název tak chytám paranou, že mi ten název někdo ukradne, takže hned registruju doménu (ikdyž ten název nepoužiju, musím ji mít :twisted: ). Zařídím hosting a nahodím nějaký CMS (většinou WordPress) + šablonu (většinou http://themeforest.net) no a spustím web + Facebook stránky. Sice to jde dolů, ale pořád je to dobrý nástroj jak nalákat (OK, občas přes spamy ve skupinách) nějaké lidi na web, aby lajkli můj projekt.

Možná se některý (spíše většina) mých projektů nepovede a bude na nic, nebo lidi nebudou chápat k čemu to je, ale já mám dobrý pocit, že jsem něco udělal. Naučil se přitom pár věcí, vím jak a kde co napsat, abych rozjel diskuze a trošku naštval troly. Jasně, čekám jak vocas až lidi sami od sebe budou lajkovat Facebook a komentovat moje příspěvky, nicméně i tak si můžu říct. Zkusil jsem to.

Proto moje rada na závěr tohoto výlevu je, HLAVNĚ TO ZKUS! Je jedno co máš za nápad, prostě si sedni, sepiš to, udělej web a sleduj dění. Když to bude good, rozjede se to. Tím, že to zkusíš, se dostaneš mezi skupinu lidí, kteří se nebojí jít mimo hranice. No a taky můžeš u piva vykládat nějaký buchtě, že děláš startup, což je asi lehce sexy a bude na tobě vidět, že máš koule zkusit něco víc :mrgreen:, takže body pro tebe.

Jak to vnímáte vy? Bojíte se něco zkusit nebo luštíte Wikipedii jak sepsat obchodní plán?

lifeman

Re: Hlavně to zkusit!

od lifeman » 01 bře 2016 18:30

S čím by měl člověk vlastně začít ? Řekněmě, že existuje myšlenka, která je podle něj dobrá, má potenciál jak být užitečná a mohla by oslovit i poměrně velké množství uživatelů. Nicméně je tu strach nápad neuváženě ventilovat a pokusit se oslovit někoho schopného a na druhé straně problém se zdroji nápad realizovat. Jak v takovém případě doporučejete postupovat ? S čím by měl člověk začít ?

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Právě je 23 říj 2017 01:47